Xiaomi masaüstü bilgisayar dünyasına adım atıyor! Karşınızda Mi Mini

Photo of author

By admin

Daha çok akıllı telefonları ile tanınan Xiaomi, her ne kadar telefonları ile ön planda olsa da birçok alanda farklı ihtiyaçlara yönelik ürünler ile de kullanıcıların karşısına çıkıyor. Bundan iki yıl öncesinde dizüstü bilgisayar üretmesiyle Windows bilgisayarlar arasına bir seçenek ekleyen şirket, şimdi ise masaüstü bilgisayar dünyasına adım atıyor. İşte karşınızda Xiaomi’nin sabit bilgisayarı Mi Mini!

Xiaomi Mi Mini’nin büyüklüğü avuç içi kadar!

Şirket, yeni masaüstü bilgisayarı ile ilgili ilk konsept görüntülerini paylaştı. Paylaşılan görselde görüldüğü üzere Xiaomi Mi Mini’nin Intel NUC serisi bilgisayarlar gibi ufak boyutlarda olmasını hedefliyor.

Apple’ın masaüstü bilgisayar çözümü Mac Mini’yi andıran tasarıma sahip Xiaomi Mi Mini, Mac Mini’nin aksine ön yüzünde iki adet USB ve bir adet kulaklık girişi bulunduruyor.

Mi Mini’nin teknik özellikleri!

Tasarım bir yana dursun, malzeme kalitesi kısmında metal alaşım kullanılan Mi Mini, söylentilere göre gücünü AMD’nin RDNA3 mimarisine sahip 8 çekirdekli Ryzen 7 6800H işlemcisinden alacak. 16 GB RAM ve 512 GB M2 standardında SSD ile kutudan çıkacak olan bilgisayarın güç ihtiyacı ise 100W hızındaki şarj adaptöründen karşılanacak.

Şirketin 11 Aralık’da düzenleyeceği lansmanda Xiaomi 13 serisi, Watch S2 akıllı saati ve MIUI 14 arayüzü ile birlikte tanıtılacak olan Xiaomi Mi Mini, tahminlere göre 570 dolar civarında bir fiyatlandırma ile karşımıza çıkacak. Bilgisayarın Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağı hakkında ise net bir bilgi bulunmuyor.

Peki siz Xiaomi Mi Mini hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Apple Mac Mini’ye Windows tarafında direkt rakip olabilir mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com vozol puff shoppuffer.com vozol10000.com