The Block’un Finansörünün FTX Kurucusu Olduğu Ortaya Çıktı

Photo of author

By admin

Kripto piyasası üzerine habercilik ve yayın yapan The Block adlı internet sitesi, yıllardır dünyanın dört bir yanında takipçilerinin önde gelen haber kaynakları arasında yer alıyordu. The Block’un bir süredir, Sam Bankman-Fried tarafından finanse edildiği ortaya çıktı. 

Sitenin yazarları ödemelerin kaynağını bilmiyor olsa da, kaynağın FTX kurucusu olmasının ortaya çıkması, elbette ki okurların gözünde güvenilirlik sorunları oluşturabilir. Bankman-Fried, şu anda batmış durumda olan FTX ve Alameda Research’ün kurucusu olarak biliniyor. 

FTX paralarıyla Bahamalar’da ev aldığı iddia edildi

Alameda’dan aldığı 16 milyon dolarlık bir ödemenin bir kısmını The Block CEO’su Michael McCaffrey’in kendisine Bahamalar’da bir daire almak için kullandığı ifade edildi. Daha önce The Block, yazarları ve içerik üreticileri tarafından satın alınmıştı. Bu sürecin sonunda şu andaki CEO olan McCaffrey, hisselerin de büyük kısmını eline geçirmiş ve yönetim kuruluna girmişti. 

Son gelen haberlerin ardından firmanın gelirlerini kontrol eden yöneticisi Bobby Moran, McCaffrey’nin yerine CEO’luk görevine getirildi. McCaffrey ayrıca yönetim kurulundaki görevlerinden de ayrıldı. 

McCaffrey, şu ana kadar kurmuş olduğu şirketler için Bankman-Fried kontrolündeki firmalardan milyonlarca dolar ödeme aldı. İlk olarak Nisan 2021’de 12 milyon dolar alan McCaffrey, daha sonra da Ocak 2022’de 15 milyon dolar ve bahar aylarında 16 milyon dolar ödeme aldı. Öte yandan The Block’un hiçbir zaman doğrudan Bankman-Fried veya McCaffrey’in şirketlerinden ödeme almadığı ifade edildi. 

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time