Samsung Galaxy S23, mobil fotoğrafçılıkta yeni bir çağ açacak!

Photo of author

By admin

Samsung’un yeni amiral gemisi telefonları Galaxy S23 serisinin çıkışına her geçen daha da yaklaşırken, cihazların özellikleri hakkında heyecan verici detaylar gelmeye devam ediyor. S23 serisi bu sefer de fotoğraf ve video özellikleri ile gündeme geldi. Peki Galaxy S23 ailesi kamera kısmında biz kullanıcılara neler sunuyor?

Galaxy S23 serisinin kamera özellikleri heyecan verici!

Sosyal medyada video içerikleri önemi her geçen gün artıyor. Artık YouTube üzerinde film kalitesinde bir takım işleri amatör ellerden görebiliyoruz. Bu yüzden bir içerik üreticisinin elindeki kamera gibi, telefonun kamerasının iyi olması da bir hayli önem arz ediyor.

Günümüzde telefonlar üzerinden fotoğraf ve video çekmek oldukça önemli. Hatta öyle ki bir telefonun kamera özellikleri ve iddiaları satın alma kriterlerimizi belirleyebiliyor. Bu bağlamda öncelikle Galaxy S23’deki selefine göre ufak çaplı iyileştirmelerden bahsedelim.

Selefi olan Galaxy S22 serisinde gördüğümüz 8K 24 kare/saniye video kabiliyetine ek olarak Galaxy S23 serisi 8K çözünürlükte 30 kare/saniye video kaydedebilecek. Yani yüksek çözünürlükte daha akıcı videolar çekilmesine olanak tanıyacak. Bu gelişmede pek tabii ki de Qualcomm’un yeni işlemcisi Snapdragon 8 Gen 2’nin etkisi var.

Samsung Galaxy S23 Ultra, 200MP fotoğraf çekebilecek!

Diğer bir önemli gelişme ise Galaxy S23 Ultra’nın 200MP çözünürlüğündeki sensöre sahip olması. Bu sayede dileyen kullanıcılar 200MP fotoğraflar çekebilecek. Ayrıca telefonun yüksek çözünürlüklü fotoğraf kabiliyetine ek olarak düşük ışık performansı ve yapay zeka destekli 100x yakınlaştırma seçenekleri de bir hayli iddialı.

Yukarıda Samsung’un mevcut amiral gemisi Galaxy S22 Ultra ile S23 Ultra’nın fotoğraf kabiliyetlerinin karşılaştırılmasını görüyoruz. Her iki telefonun ana kameraları ile çekilen fotoğraflara 16x yaklaştırma yapılmış. 200MP sensörün avantajı olarak S23 Ultra’dan çıkan kare bariz bir şekilde daha keskin görünüyor. Ayrıca sadece keskinlik değil, doygunluk ve kontrast da daha yüksek. Bu sonuçlar telefonunu bir kompakt fotoğraf makinesi olarak kullanan kullanıcıları memnun edecektir.

Peki siz Samsung’un yeni amiral gemisi serisinin kamera yetenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Android telefonlar arasında kamera konusunda lider olabilir mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Yorum yapın

hivevape.com mcswizzlespuff.com vozol puff time